Naslovnica

Nalazite se ovdje: Naslovna > Novosti > BICRO sufinancira 25 projekata sa 4,8 milijuna kuna

Baza konzalting tvrtki

Korisni kalkulatori

Dionice

Rast Pad Promet
Ticker Zadnja Promjena
DDJH-R-A 51,00 +2,27
HUPZ-R-A 1.087,99 +1,86
JDPL-R-A 78,98 +1,69
DLKV-R-A 125,50 +1,13
LKRI-R-A 100,05 +1,09
Ticker Zadnja Promjena
TNPL-R-A 638,00 -7,38
ISTT-R-A 184,99 -4,64
ZVZD-R-A 2.600,00 -3,70
BLJE-R-A 84,10 -3,69
LANO-R-A 9,01 -3,33
Ticker Zadnja Promet
INA-R-A 3.800,00 1.121,33
ADRS-P-A 213,50 1.067,50
HT-R-A 241,99 407,22
ADPL-R-A 99,85 225,82
IGH-R-A 740,00 97,14

Novosti

Novi ciklusBICRO sufinancira 25 projekata sa 4,8 milijuna kuna

Piše: Profitiraj.hr 21. 12. 2010.

Fotografija: Bicro press

Poslovno-inovacijski centar Hrvatske - BICRO odabrao je 25 projekata za sufinanciranje iz Programa provjere inovativnog koncepta, a ti će se projekti sufinancirati sa više od 4,8 milijuna kuna, priopćeno je danas iz BICRO-a. BICRO je u drugom krugu za Program provjere inovativnog koncepta - PoC (Proof of Concept), pokrenutom početkom svibnja, zaprimio 85 prijava, a u postupku evaluacije donijete su preporuke o sufinanciranju 25 projekata u visini većoj od 4,8 milijuna kuna.

Ukupna vrijednost traženih sredstava iznosi gotovo osam milijuna kuna od čega privatni sektor treba uložiti tri milijuna kuna u projekte, ističu iz BICRO-a.

ICT i energetika najzastupljeniji

Najveći broj projekata je iz područja digitalne tehnologije i ICT-a, te energetike (40 posto), a sa po 16 posto udjela slijede projekti iz područja elektronike i naprednih materijala, tehnologija s primjenom u zdravstvu te hrane i poljoprivredne tehnologije.

Odabrane projekte prijavili su inovativna poduzeća (52 posto) i znanstvene organizacije čiji su znanstveni rezultati primjenjivi u gospodarstvu (48 posto).

- Budući je u drugom krugu zaprimljeno gotovo 24 posto više prijava u odnosu na prvi krug i gotovo tri puta premašen iznos predviđenog proračuna, BICRO je u mogućnosti sufinancirati samo 40 posto pozitivno ocijenjenih projekata sukladno listi prvenstva. BICRO i partneri ulažu dodatne napore kako bi osigurali sredstva za sufinanciranje preostalih 60 posto pozitivno ocijenjenih projekata s liste čekanja – izjava je direktora BICRO-a Dalibora Marijanovića koja se prenosi u priopćenju.

“Interes premašio očekivanja”

Viša izvršna direktorica Sektora za istraživanje i razvoj Ivana Nagy naglašava da su hrvatski znanstvenici i poduzetnici pokazali da imaju kvalitetne i inovativne projekte te da je interes premašio očekivanja. S obzirom da su sredstva ograničena jer dolaze iz zajma Svjetske banke i Hrvatskog projekta tehnologijskog razvitka koji uskoro završava, a javilo se i pozitivno je ocijenjeno znatno više projekata nego nam proračun dopušta financirati, imamo obavezu osigurati dodatna sredstva na čemu intenzivno radimo, ističe Ivana Nagy.

Program financiraju hrvatska Vlada i Svjetska banka, a pokrenut je u suradnji s nizom partnera.

Program bespovratnim sredstvima, u iznosima od 35.000 do 350.000 kuna po projektu, financira provjeru i zaštitu intelektualnog vlasništva, demonstraciju tehničke izvedivosti i izradu funkcionalnog prototipa. Iz Programa je moguće financirati do 75 posto ukupnih troškova, a preostali dio natjecatelj treba osigurati iz vlastitih ili drugih izvora.

Tagovi: bicro, financiranje poduzetnika

Pošalji članak: Facebook Twitter Croportal digg Reddit del.icio.us

Nema komentara

Komentiranje članka

Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni.


PRIJATELJI:limun.hrlider.hrezadar.hrmoj-bankar.hrwebgradnja.hrmojbiz.com1klik.hr

PARTNERI:infopunkt.tvshe.hrzagreb.hrhi-tech.hrstrateskiplan.hr